сабота, 20 април 2024

Притвор за подметнувачот на пожарот во кафеаната на државниот правобранител Речи

Судија на претходна постапка на М.У. му одреди мерка притвор во траење од 30 дена, по што осомничениот е префрлен во охридскиот затвор за издржување на мерката.

Фото: ohridnews.com

Објавено на

часот

Сподели

„Според полициското соопштение, осомничениот на 10-ти овој месец во 3:40 часот, со уште едно лице со запалива течност го предизвикал пожарот во објектот на булеварот Туристичка во Охрид. На М.У. му е одреден притвор од 30 дена. Осомничениот е префрлен во Казнено – поправната установа Затвор – Охрид“, информираа од МВР.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ