четврток, 29 февруари 2024

Притвор за осомничен за кражби во Гостивар

Објавено на

часот

Сподели

Според информацијата на СВР Тетово, тој вчера попладне е лишен од слобода од полициски службеници на Одделението за внатрешни работи Гостивар.

„З.С. се сомничи за извршени вкупно 12 кражби и тешки кражби  годинава на подрачјето на Гостивар и Тетово. Најголемиот број од кражбите ги извршил во приватни куќи“, наведуваат од СВР Тетово.

Чегранецот З.С. ќе биде спроведен во Казнено-поправната установа Затвор “Скопје” за издржување на мерката притвор.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ