сабота, 25 мај 2024

Прилепската полиција трага по четири работнички од Непал

Д.Н. од Прилеп вчера пријавил во полиција дека четирите работнички од Непал кои работеле во неговата фирма не се вратиле во куќата во која престојувале.

Објавено на

часот

Сподели

„На 7 април вечерта во полициската станица Прилеп, Д.Н. пријавил дека четири државјанки на Непал, Л.С. (29), Б.К.П.М. (26), С.С.М.Т. (29) и С.Р.М. (29), кои биле во работен однос со склучен договор во неговата фирма, од околу 19 часот на 6 април не се вратиле во куќата во која престојувале со во Прилеп“, пишува во соопштението од МВР.

Оттаму додаваат дека се преземаат мерки за пронаоѓање на лицата.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ