петок, 21 јуни 2024

Превезувал 30 мигранти, се обидел да избега, но полицијата го стигна

Објавено на

часот

Сподели

„Синоќа во 20 часот полициски службеници од РЦГР Југ- ПС за ГН Михајлово и ПС за ГП и ГН Богородица  го привеле  И.С. (23) од с.Корешница, кој со комбе рено со кавадаречки регистерски таблички превезувал 30 мигранти. Возачот се обидел да избега од местото на настанот, но бил лишен од слобода од страна на полициските службеници. Известен е јавен обвинител од ОЈО за ГОКК и по документирање на случајот, против И.С. ќе биде поднесена кривична пријава“, информира МВР.
 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ