сабота, 25 мај 2024

Претседателот Пендаровски бара детална истрага за пожарот во Универзална сала

Претседателот на Македонија објави куса изјава со која побара детална истрага за пожарот во Универзална сала.

Објавено на

часот

Сподели

„Универзална сала мора повторно да се издигне и да биде еден од најубавите симболи на Скопје и скопјани. За ова ќе се заложам уште во првите денови од мандатот.
Надлежните институции да спроведат детална истрага и да се санкционираат сите кои се одговорни за уништувањето на Универзалната сала!“, се вели во изјавата на претседателот на Македонија.
ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ