петок, 19 април 2024

Претседателот на Анкарагучу доби доживотна суспензија

Претседателот на Анкарагучу, Фарук Коча доби доживотна суспензија поради физичкиот напад врз судијата Халил Умут Мелер на мечот против Ризеспор.
 

Објавено на

часот

Сподели

По големиот инцидент Коча се извини и најави оставка, но највисоките санкции не изостанаа. 

Тој веднаш беше уапсен и притворен. А Фудбалската федерација на Турција го суспендира доживотно од вршење функција во фудбалот.

Анкарагучу ќе плати парична казна од 54.000 фунти и ќе одигра пет меча на домашен терен без публика.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ