вторник, 5 март 2024

Претрес во Скопје, приведен е дилер на дрога

Единицата за недозволена трговија на СВР Скопје вчера го приведе К.Т. (23) од Скопје откако во неговиот дом бил извршен претрес и пронајдена е дрога.

Објавено на

часот

Сподели

При претресот пронајдени и одземени се 12 паковки марихуана, 2 паковки со бела прашкаста материја и дигитална вага. Лицето е лишено од слобода и по целосно документирање на настанот ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.
ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ