понеделник, 17 јуни 2024
Време

Претпладне сончево, попладне нестабилно со локален пороен дожд

Објавено на

часот

Сподели

Во Скопје претпладне сончево и топло со мала до умерена облачност, попладне во делови од котлината ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер и дневна температура до 26 Целзиусови степени. Маврово 18, Охрид 22, Битола 24, Крива Паланка 22, Берово 21, Кавадарци 28, Дојран 29.

Утре претпладне ќе имаме променливо облачно време, со повремени врнежи од дожд, попладне и во вечерните часови нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со услови за изолирана појава на град.

Во Скопје претпладне сончево со мала до умерена облачност, попладне во делови од котлината ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Дневбите температури ќе се движат од 18 до 27 степени.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ