среда, 29 мај 2024
Време

Претпладне сончево, попладне локална нестабилност и краткотраен дожд

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Од пладневните часови особено во северозападните делови од земјата и понекаде во планинските подрачја ќе има услови за локална нестабилност со краткотраен пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Ќе дува слаб ветер од јужен правец.

Објавено на

часот

Сподели

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и во делови од регионот со услови за краткотарен пороен дожд.

Утре времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб променлив ветер. Во Скопје сончево со мала облачност и со слаб југозападен ветер.

Дневните температури ќе се движат од 15 до 26 Целзиусови степени.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ