понеделник, 15 април 2024
Време

Претпладне облачно, преку ден сончево

Во Македонија денеска претпладне времето ќе биде променливо облачно, во северозападните делови со услови за краткотраен локален дожд. Преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, наместа засилен ветер од западен правец.

Објавено на

часот

Сподели

Во Скопје претпладне променливо облачно, попладне сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од западен правец.

Утре времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од јужен правец.

Дневните температури ќе се движат од 14 до 24 Целзиусови степени.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ