четврток, 20 јуни 2024
Време

Претпладне облачно, попладне нестабилно со пороен локален дожд

Објавено на

часот

Сподели

Во Скопје претпладне со мала до умерена облачност, попладне во делови од котлината ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи, засилен ветер и услови за изолирана појава на град. Дневната температура во Скопје ќе достугне до 26 Целзиусови степени, Маврово 17, Охрид 21, Битола и Крива Паланка 23, Берово 21, Кавадарци 26, Дојран 27.

Утре времето ќе биде променливо облачно, од пладне нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места ќе има поинтензивни процеси во форма на краткотрајно невреме со силен ветер, поинтензивни електрични празнења и изолирана појава на град.

Во Скопје претпладне умерено облачно, попладне во делови од котлината ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи, засилен ветер. Ќе има услови за краткотрајно невреме. Дневните температури ќе се движат од 17 до 27 степени.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ