петок, 14 јуни 2024
Време

Претпладне облачно, попладне нестабилно со дожд, грмежи и ветер

Објавено на

часот

Сподели

Во Скопје сончево со умерена облачност, попладне нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер и дневна температура од 24 Целзиусови степени. Маврово 15, Охрид, Битола и Берово 19, Крива Паланка 20, Кавадарци 24, Дојран 25.

Утре претпладне времето ќе биде сончево со умерена облачност, од пладне нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места процесите ќе бидат поинтензивни со услови за појава на град.

Во Скопје сончево со умерена облачност, попладне нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Дневните температури ќе се движат од 16 до 27 степени.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ