петок, 19 април 2024
Време

Претпладне облачно, попладне локални врнежи од дожд

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно, претежно од пладневните часови со локални врнежи од дожд, особено во западните и крајните источни делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец, поизразен долж Повардарието.

Објавено на

часот

Сподели

Во Скопје променливо облачно, од пладневните часови со услови за појава на краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Утре времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со услови за појава на слаб локален дожд попладне. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен до северозападен правец.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност, со услови за слаб локален дожд попладне и со слаб до умерен ветер од западен правец.

Дневните температури ќе се движат од 11 до 21 Целзиусов степен.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ