четврток, 22 февруари 2024

Премиерот Ковачевски во еднодневна официјална посета на Република Словенија

Објавено на

часот

Сподели

Предвидено е да се одржи и билатерален состанок на двете делегации. Во состав на македонската делегација е и министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски. 

По средбите во замокот Брдо, премиерот ќе се сретне и со претседателката на Словенија, Наташа Пирц Мусар, како и со вицепремиерката и министерка за надворешни и европски прашања Тања Фајон и со министерката за дигитализација Емилија Стојменова Дух. 

 

 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ