вторник, 5 март 2024
Документарен филм за легендата на македонскиот фудбал - Дарко Панчев

Премиера на „Патот на Кобра до ѕвездите“, Панчев ги собра фудбалските легенди во Скопје (ФОТО)

Објавено на

часот

Сподели

Дарко Панчев ги собра фудбалските легенди на Вардар и на Црвена звезда на едно место. На неговата промоција беа присутни Дејан Савичевиќ, Драган Стојковиќ Пикси, Драгиша Биниќ, Бошко Ѓуровски, Васил Рингов, Кочо Димитровски, Илија Најдовски….

Филмот кој во септември како серијал ќе се прикажува на „Спортклуб“, зборува за животот и кариерата на Дарко Панчев од неговото раѓање во Кисела Вода, па се до неговите најголеми успеси, светската круна со Црвена звезда.

Од Бошко Ѓуровски доби дрес од Црвена звезда, а претседателот на ФФМ, Муамет Сејдини му додели дрес од македонската репрезентација. На промоцијата беа присутни и архиепископот на МПЦ, господин-господин Стефан, првиот човек на МОК Васил Тупурковски, селекторот Благоја Милевски…

s

s

s

s

s

s

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ