понеделник, 15 април 2024

Премиера на новиот „Индијана Џонс“ на Кан (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Вчера беше голем ден на Канскиот фестивал – премиерата на новиот филм „Индијана Џонс и бројачот на судбината“ и на филмот „Црни муви“. Се разбира, главни беа глумците Харисон Форд и Шон Пен, а од другите познати личности беа присутни моделот Адријана Лима, енвироменталистката Раони Метуктире, глумецот Чарли Хитон, Стив Мекквин како филмски режисер, моделот Карли Клос, Калиста Флокхарт, глумица и сопруга на Харисон Форд…

Фото: Луна Китановска, специјално за МКД.мк

Објавено на

часот

Сподели

 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ