петок, 21 јуни 2024

Преку 2.500 танчери ќе танцуваат на Европското првенство во танци во Ист гејт мол

Објавено на

часот

Сподели

Ова вистински интерактивно искуство беше најава за Европското првенство во танци 2022 кое ќе се оддржи од 2 до 5 јули во Ист гејт мол и СЦ Јане Сандански.

Почетокот на месец јули, Скопје ќе биде центарот на Европа и место за собирање, поврзување и размена на голем број македонски и странски хип-хоп артисти од светот на танцот, графитите и многу други улични уметности.

Во четиридневната богата агенда на Европското првенство во танци 2022, љубителите на уличната култура ќе уживаат во бројни креативни и интерактивни настани и работилници, а се очекуваат и многу изненадувања.

 

 
ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ