четврток, 29 февруари 2024

Предупредување на Косово: „Специјалците на Курти пукаат на Срби“ (ВИДЕО)

Објавено на

часот

Сподели

Како што јавува Косово онлајн, кај Бистрички мост, односно на местото каде што во понеделникот беше ранет Србинот Милан Јовановиќ во текот на ноќта е поставен знак кој возачите ги предупредува дека во близина се наоѓа пункт на специјалните сили на косовската полиција.

Порталот потсетува дека пунктот е поставен кон средината на декември минатата недела за време на барикадите на северот на Косово и Метохија.

Од поставувањето на пунктот на тоа место се случија повеќе инциденти, наведува сајтот.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ