вторник, 5 март 2024

Пратеник од српската партија во коалицијата со СДСМ не гласаше за техничката влада

Мирослав Јовановиќ, од српската партија ССМ (Српска странка во Македонија) и пратеник од коалицијата на СДСМ, не гласаше за техничката влада.

Објавено на

часот

Сподели

Собранието вчера со 65 гласа „за“ и тројца „против“ ја изгласа техничката влада предводена од Талат Џафери. На седница присуствуваа 111 пратеници. Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ се воздржаа од гласањето за техничката влада

 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ