петок, 19 април 2024

Познати се сите учесници на Европското првенство

Синоќа беа пополнети и последните три места за Европското првенство кое од 14 јуни до 14 јули ќе се одржи во Германија.

Објавено на

часот

Сподели

Грузија, Украина и Полска се последните три репрезентации кои обезбедија билет за континенталниот собир.

Грузија на пенали беше подобра од Грција, на ист начин Полска го совлада Велс, а Украина со 2-1 го победи Исланд.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ