вторник, 18 јуни 2024

Познати се двојките за бараж дуелите за пласман во Втора лига

Денеска беа извлечени трите бараж двојки за пласман во Втората македонска фудбалска лига (ВМФЛ).

Објавено на

часот

Сподели

Победа ќе има тешка задача, прилепчани за противник го добија амбициозниот тим на Куманово.

Вардарски од Богданци ќе се сретне со Кораб, додека третиот дуел е Влазерими против Борец.

Сите натпревари ќе се играат во сабота 25. мај, со почеток од 17 часот. Два дуели се играат во Скопје, еден во Битола.

Бараж двојки за пласман во ВМФЛ:
Победа – Куманово (стадион „Ѓорче Петров“ – Скопје)
Вардарски – Кораб (стадион „Борис Трајковски“ – Скопје)
Влазерими – Борец (стадион „Петар Милошевски“ – Битола)

Натпреварите треба да се играат следниот викенд, а термините и местата дополнително ќе бидат одредени.

 

 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ