недела, 23 јуни 2024

Познати се бараж мечевите за влез во Втората македонска фудбалска лига

Објавено на

часот

Сподели

Беа одредени и местата каде што ќе се одиграат дуелите.

ЗФК Новаци 2005 – ГФК Вардар Неготини (Градски стадион Кичево);

ГФК Осогово Кочани – ФК Тетекс 1953 (стадион „Борис Трајковски”, Скопје);

ФК Башкими 1947 – ФК Влазерими 1977 (Градски стадион Тетово);

Бараж натпреварите ќе бидат одиграни на 28 мај со почеток во 17 часот.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ