понеделник, 15 април 2024

Познат е распоредот за третиот круг од Македонската Прва фудбалска лига

Со денешното коло беа комплетирани првите два круга од Првата македонска лига, а веднаш после тоа беше објавен распоредот за третиот круг.

Објавено на

часот

Сподели

Откако беше познат пласманот на табелата по 22 одиграни кола, веднаш беше направен и распоредот за останатите 11.

Престојниот викенд почнува третиот круг во кој ќе биде градското дерби меѓу Шкупи и Работнички.

Вардар му гостува на Гостивар, Шкендија ќе ја пречека Воска, а шампионот Струга игра со Брера.

Силекс ќе се сурди со Македонија Ѓорче Петров, а Брегалница му гостува на Тиквеш во Кавадарци.

Во продолжение комплетниот распоред за третиот круг:

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ