четврток, 22 февруари 2024

Пожарот кај Дебреште се шири накај Кошино, избувна пожар и во скопско Горно Лисиче

Објавено на

часот

Сподели

„Во пожарот кај селото Дебреште во првиот налет на трите Ер трактори значително е намалена силата на огнот на првиот крак на пожарот. Горат трева, грмушки и нискостеблеста деградирана шума. Вториот крак се спушта кон селото Кошино“, соопштија од ЦУК.

н

Оттаму уште информираа дека во пожар во скопско Горно Лисич, во месноста Бановина гори сува трева и ѓубре.

„Во пожар во Горно Лисиче (месност Бановина), под Ново Лисиче гори сува трева и ѓубре. Нема опасност од ширење, а две екипи на скопската БППЗ со две возила работат на гаснење на пожарот“, информираа од ЦУК.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ