недела, 3 март 2024

Пожар зафати три бараки во Драчево

Центарот за управување со кризи информира дека пожар избувнал во барака во Драчево и се проширил врз други бараки.

Објавено на

часот

Сподели

„Регионалниот ЦУК Скопје, известува дека околу 17.25 часот е започнат пожар на кровна конструкција од барака (куќа) на ул.Бранко Зарески бр.36. во Драчево. Во моментот има информација дека пожарот е проширен и бие зафатени три бараки (куќи). Интервенираат 15 пожарникари со 6 противпожарни возила од Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје. Екипите на БППЗ на Град Скопје во 20.15 часот уште се на терен“, информираат од ЦУК.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ