среда, 29 мај 2024

Гори Универзална сала (ФОТО+ВИДЕО)

Пред малку во Универзална сала во Скопје изби голем пожар.

Објавено на

часот

Сподели

Во моментов таму пристигнуваат голем број противпожарни возила, кои се обидуваат да го стават пожарот под контрола.

Засега нема информации за причините за пожарот, ниту за евентуални жртви.

Објектот беше во фаза на реконструкција.

Повеќе информации подоцна.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ