петок, 19 април 2024

Пожар во Штип, гори сува трева

Објавено на

часот

Сподели

„Екипата пожарникари е излезена со едно теренско возило и со едно ПП возило и со 7 пожарникари“, изјавија од Центарот за управување со кризи.

Повеќе информации се очекуваат во текот на денот.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ