вторник, 16 април 2024

Пожар во населбата Кошишта во Охрид

Рано изутринава, половина час по полноќ, избувна пожар во во станбена куќа во охридската населба Кошишта. Територијалната противпожарна единица од Охрид веднаш испратила четири противпожарни возила и седуммина пожарникари и пожарот бил брзо изгаснат и спречено било проширувањето.

Објавено на

часот

Сподели

Освен настанатата материјална штета нема повредени лице во пожарот. Причините за избувнувањето на пожарот треба да ги утврди истрагата.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ