четврток, 22 февруари 2024

Пожар над Горно Свиларе

Пожар избувна вечерва над селото Горно Свиларе, во околината на Скопје. Од скопската Бригада за против пожарна заштита велат дека упатено е едно возило со тим пожарникари, но не можеле да интервенираат поради непристапноста на теренот.

Објавено на

часот

Сподели

Од Центарот за управување со кризи, информираа дека гори претежно трева и грмушки на непристапниот терен.

„Поради ниските температури има големи шанси пожарот да изгасне сам во текот на ноќта. Доколку утре наутро пожарот се уште е активен ќе ангажираме воздухоплови“, наведуваат од ЦУК.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ