недела, 14 април 2024

Пожар на две возила во Скопје

Објавено на

часот

Сподели

„Од екипа на Бригадата за противпожарна заштита Скопје пожарот бил изгаснат, а повредени лица нема“, се наведува во МВР-билтенот. 

Во вториот случај, пак, утрово во 3:25 часот во СВР Скопје било пријавено дека во дворот на Б.Л.(48) од скопското село Кадино, општина Илинден, настанал пожар во неговото патничко моторно возило фиат 500 со скопски регистарски ознаки.

Сопственикот сам го изгаснал пожарот, а повредени лица нема.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ