петок, 23 февруари 2024

Пожар кај хидросистемот Дојранско Eзеро се заканува да го зафати и ветерниот парк во Богданци (ВИДЕО)

Објавено на

часот

Сподели

„Поради опасност пожарот да се прошири кон ветерниот парк Богданци, три Ер Трактори на Дирекцијата за заштита и спасување (ДЗС) полетаа за да им помогнат на пожарникарите од ТППЕ Гевгелија“, велат од ЦУК.

м

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ