недела, 26 мај 2024

Повторно пожар во Ист гејт мол, се запали автомобил во гаражите

Возило се запалило попладнево во гаражите на трговскиот центар Ист Гејт во Скопје.

Фото: скриншот

Објавено на

часот

Сподели

Трговскиот центар бил евакуиран, а причината за палењето на возилот сѐ уште не е позната.

Паркингот во Ист гејт мол има четири влеза, а капацитетот е 2.000 возила.

Денешниот пожар е само еден од низа инциденти што се случија во овој трговски, откако претходно беше поплавен, па имаше обид за убиство и пукање, како и пожар во една од сендвичарите во делот за храна.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ