сабота, 2 март 2024

Повредени три лица во пресметка зад поликлиниката во Чаир

Објавено на

часот

Сподели

Пресметката се случила на ул.Петре Ѓорѓиев, во близина на поликлиниката Битпазар. Од една страна биле лицата А.Б. (20) и А.Б. (23), кои потоа се пренесени во болница, а од друга страна лицата Х.Б., Х.Б., С.А. и А.А. Меѓу двете групи, според информациите, се вмешал С.Ш, случаен минувач, кој имал намера да ги раздвои и смири двете групи, но притоа бил повреден со тупаница во носот.

Повредените биле пренесени во болницата во центарот на Скопје, во поранешната Градска болница. Дваесетгодишникот имал повреда од огнено оружје, а А.Б. (23) се здобил со повреда од тврд предмет. Од МВР го потврдуваат инцидентот.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ