вторник, 16 април 2024

Повреден работник на Македонија пат при извршување работни задачи

Според пријавеното, тој се здобил со повредите при извршување работни задачи во Јавното претпријатие Македонија пат, се појаснува во соопштението.

Објавено на

часот

Сподели

Во Здравствен дом Крива Паланка синоќа со повреди бил донесен Д.З., на возраст од 49 години“, соопшти Министерството за внатрешни работи.

„Според пријавеното, тој се здобил со повредите при извршување работни задачи во Јавното претпријатие Македонија пат“, се појаснува во соопштението.

За настанот бил известен јавен обвинител, а увид извршила увидна екипа од ОВР Крива Паланка. 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ