недела, 14 април 2024

Повреден пешак на булевар Филип Втори Македонски во Скопје

Во СВР Скопје вечерва било пријавено дека на булевар Филип Втори Македонски патничко возило шкода со скопски регистарески таблички удрило во пешак.

Објавено на

часот

Сподели

Од МВР за МИА информираа дека пешакот со повреди е пренесен во комплексот клиники Мајка Тереза.

Во тек е увидот на местото на несреќата

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ