понеделник, 15 април 2024

Потсетување: Инвазијата на Задар (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Објавено на

часот

Сподели

Пред точно три години, Задар претрпе вистинска инвазија од Македонци. По првиот круг во Вараждин, ракометната репрезентација на Македонија се пресели во далматинското гратче, каде што беше дочекана како „нивна“ селекција. Не гледаме причина тоа да не биде и овојпат, во Ниш. Само што инвазијата ќе биде уште пожестока.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ