четврток, 20 јуни 2024

Постигнат е договор, Погба се враќа во Јувентус

Објавено на

часот

Сподели

Договорот на Погба со Манчестер јунајтед официјално истекува на 30 јуни, пред неколку дена Јувентус го информирал англискиот клуб дека води преговори со Погба.
 
Според „Газета дело Спорт“, Јувентус и Погба постигнале договор и тој се враќа во клубот од Торино.
 
Се работи за тригодишен договор со плата од 10 милиони евра по сезона плус бонуси во зависност од перформансите.
 
Погба се поврзуваше и со ПСЖ, но изборот паднал на Јувентус.
ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ