среда, 21 февруари 2024
Челси најде привремено решение, продолжува да бара долгорочно

Постигнат е договор, Лампард ќе биде тренер на Челси до крајот на сезоната

Објавено на

часот

Сподели

Челси и Лампард се договориле тој да биде тренер до крајот на сезоната. Оваа одлука наскоро ќе биде и официјално соопштена.

Во меѓувреме Челси ќе ја продолжи потрагата по долгорочно решение. Тренерот кој ќе го одберат со работа треба да почне од следната сезона.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ