вторник, 28 мај 2024

По осум месеци, татко примил видео во кое се гледа како му ја тепаат малолетната ќерка

Татко на малолетна ќерка од Скопско вчера во СВР Скопје пријавил дека преку социјална мрежа му бил испратен видеоматеријал во кој се гледало како неговата малолетна ќерка била физички нападната од две други малолетнички.

Објавено на

часот

Сподели

„На 11 мај 2024 во 10:30 часот во СВР Скопје 45-годишен маж од скопско, пријавил дека околу 1:55 преку социјална мрежа едно лице му испратило видео материјал во кој се гледало како неговата малолетна ќерка била физички нападната од две малолетнички“,  информира денеска Министерството за внатрешни работи во дневниот билтен.

Според пријавеното, во октомври минатата година на подрачјето на Центар, во близина на средно училиште каде учела, двете малолетнички кои учеле во тоа училиште, физички ја нападнале, додека други две малолетнички кои исто така учеле во училиштето, настанот го снимиле со мобилен телефон.

Од МВР велат се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ