понеделник, 15 април 2024

Поскапува само мазутот

Од вечерва по полноќ цените на бензините, на дизел горивото како и на нафтата за домаќинствата нема да се променат, а поскапува само мазутот чиј малопродажна цена се зголемува за1,020 ден/кг и сега ќе изнесува 42,901 ден/кг.

Објавено на

часот

Сподели

Максималните цени на горивата изнесуваат:

Моторен бензин        Еуросуер БС – 95                    83,00 (денари/литар)

Моторен бензин        Еуросуер БС – 98                    85,50 (денари/литар)

Дизел гориво            Еуродизел БС (Д-Е V)              80,50 (денари/литар)

Масло за горење       Екстра лесно 1 (ЕЛ-1)             77,50 (денари/литар)

Мазут М-1 НС                                                             42,901 (денари/килограм)

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ