среда, 12 јуни 2024

Поштар украл 92.000 денари

СВР Охрид поднесе кривична пријава против М.Ј. (30) од Кавадарци, поради сомневање за сторено кривично дело „затајување“. На 4 март пријавениот, како поштенски работник – разнесувач на пратки во правно лице со претставништво во Охрид, паричните средства од дневниот промет неовластено ги присвоил, наместо да ги предаде во тековниот ден на овластено лице за прием на прометот.

Објавено на

часот

Сподели

Со тоа, пријавениот стекнал со противправна имотна корист од 92.000 денари.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ