сабота, 24 февруари 2024

Посебен сообраќаен режим во Скопје, доаѓа Аљбин Курти

Поради посетата на претседателот на Владата на Косово, Аљбин Курти денеска и утре во поширокото централно подрачје на Град Скопје ќе биде воведен посебен режим на сообраќајот.

Објавено на

часот

Сподели

Како што информира Министерството за внатрешни работи (МВР), посебниот режим на сообраќајот е поради најавената официјална посета на делегација предводена од претседателот на Владата на Република Косово, Аљбин Курти.

„Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат наредбите кои ќе ги даваат униформираните полициски службеници“, се вели во соопштението на МВР. 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ