четврток, 22 февруари 2024

Посебен сообраќаен режим вечерва и утре во Скопје

Објавено на

часот

Сподели

Според потребите, за сообраќај ќе биде затворена ул.Самоилова, на потегот од ул.Иљо Војвода (виадукт Самоилова) до крстосницата со ул.Прохор Пчински.

На 4 мај – четврток, затворена за сообраќај ќе биде ул.Самоилова, на потегот од ул.Лазар Личеновски (Амбасада на САД) до бул.Гоце Делчев во Скопје.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ