вторник, 28 мај 2024

Посебен режим на сообраќај во Скопје, ќе има митинг на плоштадот Скендербег

Поради одржување митинг, денеска во 20:30 часот на плоштадот Скендер бег, Единицата за безбедност на патниот сообраќај ќе преземе мерки за посебен режим на сообраќајот во централното градско подрачје.

Објавено на

часот

Сподели

Како што информираат од СВР Скопје, сообраќајот времено ќе се запира на сообраќајниците по кои ќе се движат учесниците на настанот.

Секторот за внатрешни работи Скопје апелира до граѓаните да ги почитуваат наредбите што ги издаваат полициските службеници.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ