понеделник, 27 мај 2024

Поплавен аеродромот во Дубаи, откажани се бројни летови (ВИДЕО)

Обилен дожд ги зафати Обединетите Арапски Емирати, а големото количество врнежи доведе до тоа автопатите и аеродромот во Дубаи да се целосно поплавени.

Фото: ЕПА

Објавено на

часот

Сподели

На снимките објавени на социјалните мрежи може да се видат авиони кои се движат по поплавените писти.

Поради ваквата ситуација и ненадејната промена на времето, бројни летови се откажани.

Властите се обидуваат да ја испумпаат водата од улиците и автопатите со цистерни.

Училиштата во ОАЕ, поради невремето, се затворени, а државните службеници работат од дома.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ