вторник, 16 април 2024

Политичари, спортски легенди и музичари ја бодрат Македонија во Ниш (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Објавено на

часот

Сподели

На трибините во салата „Чаир“ меѓу другите можеше да се видат пејачот Миле Кузмановски, кошаркарската легенда Благоја Гергиевски Буштур, ракометните легенди Пепи Манасков, Индира Кастратовиќ и Веселин Вујовиќ, како и градоначалникот на општината Карпош, Стевче Јакимовски и пратеникот Илија Китановски.

Миле Кузмановски

 

Благоја Георгиевски – Буштур

Индира Кастратовиќ во друштво на Веселин Вујовиќ

Пепи Манасков

Стевче Јакимовски

Илија Китановски

 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ