понеделник, 26 февруари 2024

Полицискиот радар фати 322 возила, во Скопје 44 казни за брзи возачи

Објавено на

часот

Сподели

На територија на град Скопје изречени се вкупно 182 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 44 санкции, шест мерки за управување возило под дејство на алкохол, 14 мерки за возење без возачка дозвола, шест санкции за користење на мобилен телефон при возење, шест мерки за вградени неатестирани – затемнети стакла, четири санкции за технички неисправни и нерегистрирани возила, како и казни за друг вид прекршоци.

МВР апелира да се почитуваат сообраќајните знаци и правила, а брзината да се прилагоди според ограничувањата, нои условите на патот.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ