сабота, 20 април 2024

Полицискиот радар фати 234 возачи, повеќето возеле брзо низ населени места

За време на вчерашните радарски контроли на улиците и патиштата низ Македонија, сообраќајната полиција казни 234 возачи за брзо воззење. Повеќе од половината од санкционираните возачи возеле брзо низ населени места.

Објавено на

часот

Сподели

Сообраќакната полиција за брзо возење вчера казни 234 возачи, од нив 11 возеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а двајца со дури над 70 километри на час повеќе од дозволената брзина. Притоа 136 возила ја пречекориле брзината во населено место, а 98 надвор од населено место, информираат од МВР и апелираат до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ