четврток, 13 јуни 2024

Полицијата во Скопје напиша 164 казни за сообраќајни прекршоци

Објавено на

часот

Сподели

Исто така, изречени се 16 мерки за прекршоци што ги прават возачите на мотоцикл, пет за возење под дејство на алкохол, девет за недавање првенство на минување на пешаци, како и шест за возач почетник.
Засилените акциски контроли продолжуваат, а МВР апелира до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ