петок, 1 март 2024

Полицијата казни 443 возачи кои возеле побрзо од дозволеното

Објавено на

часот

Сподели

„Од нив 14 возила се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а три возила се движеле со дури над 70 километри на час повеќе од дозволената брзина. Притоа 222 возила ја пречекорилe брзината во населено место, а 221 надвор од населено место“, соопштија од МВР.

Оттаму велат дека сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови и апелираат до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи со цел побезбедни патишта.

 
ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ